Türkçe   English   
20. Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali Başvuruları Başladı!

Çok Kısa Filmler Festivali kısa filmcileri ve filmlerini bekliyor!

Fransa merkezli, 30 ülke 90 şehirde aynı anda gerçekleştirilen ve 20 yıllık bir geçmişe sahip olan Çok Kısa Filmler Festivali başvuruları başladı. Türkiye’de ilk kez Antalya Sinema Derneği tarafından Antalya’da organize edilen festivalin kapsama alanı bu yıl Ankaraİstanbul, Antalya, Denizli ve Bursa’yı da içine alacak şekilde genişletildi. 5 büyük şehirde gerçekleşecek bu özel festivale son başvuru tarihi 2 Mayıs 2018. Festival 1-10 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Festival, 1-2-3 Haziran tarihlerinde Denizli’de T.C. Denizli Valiliği’nin desteğiyle başlayıp Antalya’ya, Ankara’ya (ODTÜ-Gisam) ve İstanbul’a (Fransız Kültür Merkezi) uğradıktan sonra 8-9-10 Haziran’da Bursa’da Nilüfer Belediyesi ve Aykırı Sinema Derneği’nin işbirliğiyle tamamlanacak.

Bu yıl ilk kez, her sene yapılan uluslararası yarışmanın yanında Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle ulusal bir yarışma da gerçekleştirilecek.

Yapım yılı sınırlaması getirilmeyen festivale 30 dakikadan kısa filmler başvurabiliyor. İnternet üzerinden başvurunun yapılabileceği festival hakkında daha fazla bilgi için www.cokkisafilmler.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tarih : 22.2.2018
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Paylaş